Vesa Toskala: En ole varamaalivahti

08.02.2010 11.55

NHL-jääkiekkoliigassa Toronto Maple Leafsista Anaheim Ducksiin paitaan siirtynyt maalivahti Vesa Toskala ei aio tyytyä uudessa seurassaan varavahdin rooliin.

Tilastojen valossa vaisusti kuluvalla kaudella pelannut Toskala joutunee toimimaan lähinnä Jonas Hillerin varamiehenä, mutta suomalainen aikoo taistella peliajasta.

- En ajattele, että olen varamaalivahti. Haluan tietysti pelata paljon. Tiedän, miten hyvä voin olla. Mutta kuten sanoin aiemmin, tässä liigassa on monia asioita, joita ei voi kontrolloida, hän kertoi The Orange County Registerin verkkosivuilla.

- Teen vain sen, mitä tarvitsee, jotta voin auttaa joukkuetta pääsemään pudotuspeleihin. En valita tai mitään sellaista. Jos minä saisin päättää, pelaisin jokaisen pelin, koska rakastan pelaamista. Kun pelaan paljon, olen parhaimmillani.

Lyö vetoa Expektin kautta - ja lunasta muhkea bonus!

Jääkiekko

Aiheeseen liittyvät uutiset


NB
Trimedia Oy - Internetmarkkinointi

Yhteistyössä

Verkkopirkko.fi - kansalaisen kauppapaikka netissä. Ilmoita ilmaiseksi ja kauppa käy!

Mediaviikko tarjoaa uutiset median kiehtovasta maailmasta. Lue ja tilaa ilmainen uutiskirje.