6.5.2008, 15:32
Saksalaisen Bayern Münchenin puolustaja Willy Sagnol vahvisti, että italialainen AC Milan on kiinnostunut hänestä. Sagnol halunnee kuitenkin jäädä nykyiseen seuraansa.
- Tulevaisuuteni pitäisi olla selvitetty 24. tai 25. toukokuuta. Milanin johtajat ovat säännöllisesti seuranneet minua kuuden vuoden ajan, ja olen ylpeä siitä. Se melkein tapahtui vuonna 2002 ja etenkin vuoden 2006 MM-kisojen jälkeen, mutta tuolloin olin mieluummin Bayernissa, Sagnol sanoi L'Equipe TV:n haastattelussa.
- Olen vieläkin mieluummin Bayernissa, jonka kanssa minulla on kaksi vuotta sopimustani jäljellä, mutta seuraan tarkasti, mitä seuraavina päivinä tapahtuu. Minulla oli mahdollisuus puhua uuden valmentajan, Jürgen Klinsmannin, kanssa. Hän sanoi luottavansa minuun.
”Kimi Räikkönen tuo mieleen James Huntin playboy-ajat”
Hamilton kaipaa Alonso-taisteluja
Lionel Messi haluaa siirtyä Italiaan
Cristiano Ronaldo vaitonainen tulevaisuudestaan Manchester Unitedissa
Coulthard: Hamilton on epävarma, Button vain kruisailee
Dennis: Hamilton opettelee yhä
Ronaldinho yhä Manchester Cityn kiikarissa
Villa ja Silva jäämässä Valenciaan