Urheilu uutiset
HAKU  

Urheilu-uutisten arkisto

Yhteistyössä

Verkkopirkko.fi - kansalaisen kauppapaikka netissä. Ilmoita ilmaiseksi ja kauppa käy!

Mediaviikko tarjoaa uutiset median kiehtovasta maailmasta. Lue ja tilaa ilmainen uutiskirje.

Jalkapallo

Ronaldinho yhä Manchester Cityn kiikarissa

2.7.2008, 16:17

Englannin liigassa pelaava Manchester City on yhä kiinnostunut brassihyökkääjä Ronaldinhon hankkimisesta, kertoi Sky Sports –kanava verkkosivuillaan.

Ronaldinholla ja Espanjan suurseuralla Barcelonalla on voimassa oleva sopimus, mutta katalonialaisseura on valmis luopumaan pelaajastaan. Viime aikoina huhut ovat vieneet tähteä Cityn kanssa samassa sarjassa pelaavaan Chelseaan sekä italialaiseen AC Milaniin.

Ronaldinho, 28, siirtyi Barcelonaan vuonna 2003. Brasilian maajoukkueessa hän debytoi neljä vuotta aiemmin.

KESKUSTELU

just joo

02.07.2008 kello 5:53 pm

Millonkahan nää siirtohuhut vihdoin loppuis. Ei Ronnie lähe mihinkään. Tai jos haluis lähtee, niin ois se varmaan jo lähtenyt.

läskin äiti

02.07.2008 kello 6:35 pm

siinä vaiheessa kun se plösö laihtuu kymmenen kiloa. se ei tosiaankaan lähde mihinkään ennen ku se laihtuu tai barca pudottaa hintapyynnön kymmenesosaan

Gunner

04.07.2008 kello 3:38 pm

Taitaahan se lähteä, mutta en tajua miten City edes kehtaa yrittää hankkia Dinhoa riveihinsä. City on kuitenkin niin keskitasoinen joukkue, ei todellakaan mikään huippujoukkue. Eiköhän Dinho lähde hakemaan palkintoja voittavaa joukkuetta eikä mitään tuurilla carling cupin voittoa.


KOMMENTOI

F1-SARJAKUVA