Ronaldinho: Kakán lähtö ei vaikuta minuun
Italian jalkapallomahdin AC Milanin brasilialaisen pelintekijän Ronaldinhon asema ei hänen omien sanojensa muuttunut, kun hänen maanmiehensä Kaká lähti milanolaisseurasta.
Ronaldinho istui paljon vaihtopenkillä viime kaudella, mutta Kakán Real Madrid -siirron myötä hän saanee enemmän peliaikaa ensi kaudella.
- Kakán lähtö ei vaikuta minuun henkilökohtaisesti. Hän ei ole enää kanssamme, mutta minun vastuuni eivät ole muuttuneet, Ronaldinho sanoi Corriere dello Sport -lehdelle.
- Tavoitteeni on voittaa Milanissa. Me haluamme valloittaa Mestarien liigan. Henkilökohtaisena tavoitteenani on pelata hieno kausi, jotta voin voittaa takaisin paikkani maajoukkueessa ja olla tähti MM-kisoissa.
Ronaldinho siirtyi espanjalaisesta Barcelonasta Milaniin viime vuonna. Hän sai alkukaudella paljon vastuuta, mutta menetti paikkansa avauskokoonpanossa, kun Milan pestasi David Beckhamin tammikuussa.
Vedonlyöntiyrityksiä
13 kommenttia uutiseen “Ronaldinho: Kakán lähtö ei vaikuta minuun”
[1] 2 » Näytä kaikki
[1] 2 » Näytä kaikki
Jätä kommentti
- Lehti: Barcelona valmis pulittamaan ennätyssumman Wayne Rooneysta 23 kommenttia
- Cristiano Ronaldo aikoo nousta Pelen ja Maradonan rinnalle 20 kommenttia
- Patrick Vieira: Olen paras 14 kommenttia
Tilaa Urheiluviikon uutiskirje
Pakkotoisto.com
Hilavitkutin.com
Yhteistyössä
Verkkopirkko.fi - kansalaisen kauppapaikka netissä. Ilmoita ilmaiseksi ja kauppa käy!
Mediaviikko tarjoaa uutiset median kiehtovasta maailmasta. Lue ja tilaa ilmainen uutiskirje.


ronaldinho on paras ja tulee takas toivottavasti
Sanokaa mitä sanotte, mut Messi vie parhaan pelaajan pytyn, Kristiina on pelkkä filmaaja & itkupilli ku peli ei suju, Belletti oli ainakin joskus kova jätkä, ratkas mm. 2006 ucl-finaalin Barcalle, Dinhu toivottavasti nousee vielä huipulle voittojen myötä (esim Scudetto), Los Blancos tulee myös ensi kaudella saamaan kyytiä el Clàsicoissa ja Iniesta on Barcan paras pelaaja.
Ens kauden triplaa vesi kielellä odottaen..
Visca el barça! Visca Catalunya!
Känni päälle rok rok!
Cristiano ronaldo - Manu 4 ever. Ensinäkin fakta on se, että Ronaldo ei ole Manun pelaaja. Joten voit jättää tosta mielenkiintoisesta nickistäsi sen loppuosan pois. Ronaldinho ikäloppuinen?. Sulla lienee olla jalkapalloon liittyvät tilastot Ronaldon perseessä. Lienet olla CR fani, mut mietippä ku Ronaldolle sanotaan, että eräs suomalainen paskaviiva kirjoittelee palstoihin nimelläsi. Se olis varmaa WTF?. Belletti toisinaan on mies, joka on saavuttanut kaiken mitä voi saavuttaa seurajoukkuetasolla, ja hän kunnioittaa fanejaan. CR ei kiinnosta fanejaan paskaakaa, kun hajottelee viattomanki tytön kaaraa. Joten tiedämme, kuka tässä on pihalla ja mistä aiheesta.
Puuttumatta tähän inttämiseen kuka on paras,ole kiinnittänyt huomiota tuohon usein esitettyyn väitteeseen,että Dinho on ikäloppu.Hän on 29-vuotias eikä mielestäni vanha pelaaja.
Tuon logiikan mukaan esim.Ibra(28),Drogba(31),Anelka(30),Kaka(27),olisivat myös yli-ikäisiä puhumattakaan puolustajapelaajien enemmistöstä.Ehkä noiden “ikäloppu” juttujen takaa löytyy joku 12-vuotias asiantuntija.
Paras pelaaja löytyy yleensä voittavasta joukkueesta,jalkapallo ei ole yksilölaji.
ronaldinho on paras
kusipää Cristian Ronaldo on maailman paskin pelaaja, se nyt on ihan selvä. Jos satuitte katsomaan Milanin pelejä joissa Ronaldinho oli kentällä niin se oli selvästi joukkuen paras. Se oli aivan käisittämätöntä et miksei Kusipää Ancelotti päästänyt Ronnie kentälle, mutta tällä kaudella Leonardo tule antamaan Ronaldinholle erillaisen roolin ja Ronaldinho tule loistamaan. Ronaldinho on paras nyt ja aina ja Ronaldo
Uskokaa Bellettiä..Uskon ja luotan siihen että te pas*iaiset jotka haukutte nyt Ronaldinhon lyttyyn tulette nuolemaan hänen peppua tämän kauden jälkeen kahta kovempaa mitä muutama kausi sitten nuolitte..Uskokaa