Red Bull ei odota Kimi Räikkösen palaavan
Formula 1 -talli Red Bullin päällikkö Christian Horner uskoo, että Kimi Räikkönen kilpailee rallin MM-sarjassa myös ensi vuonna.
Räikkönen kisaili F1:ssä vuosina 2001-09, mutta hän siirtyi alkavaksi kaudeksi rallin pariin. Spekulaatioissa on veikkailtu, että jos Räikkönen palaa F1:een, siirtyy hän ajamaan energiajuomajätin ajokilla.
- Luulen, että Kimi on sitoutunut ralliin. Näyttää siltä, että hänen sydämensä on vakaasti mukana rallissa, Horner sanoi Autosport.com:n mukaan.
Alkavalla kaudella Red Bullin autoilla kisailevat Sebastian Vettel ja Mark Webber.
- On mielenkiintoista nähdä, miten Kimi suoriutuu. Mutta luulen, että hän keskittyy ralliin, kun taas me keskitymme kauden 2010 omiin kuskeihimme.
Lyö vetoa Expektin,
Unibetin ja Bet24:n kautta - ja LUNASTA MUHKEAT BONUKSET!
Vedonlyöntiyrityksiä
Jätä kommentti
- Maalivahtilegenda Rene Higuitan saldo jäähyväisottelussaan: maaleja ja skorpionitorjunta - katso video!
- Viekas rangaistuspotkumaali kuumensi tuomarit - mutta maali hyväksyttiin. Katso video!
- Ronaldinho: AC Milanin pitää pysäyttää Wayne Rooney
- Gonzalo Higuain haluaa voittaa MM-kisojen maalintekijätilaston
Tilaa Urheiluviikon uutiskirje
Hilavitkutin.com
Yhteistyössä
Verkkopirkko.fi - kansalaisen kauppapaikka netissä. Ilmoita ilmaiseksi ja kauppa käy!
Mediaviikko tarjoaa uutiset median kiehtovasta maailmasta. Lue ja tilaa ilmainen uutiskirje.











