Yhteistyössä
Verkkopirkko.fi - kansalaisen kauppapaikka netissä. Ilmoita ilmaiseksi ja kauppa käy!
Mediaviikko tarjoaa uutiset median kiehtovasta maailmasta. Lue ja tilaa ilmainen uutiskirje.
Verkkopirkko.fi - kansalaisen kauppapaikka netissä. Ilmoita ilmaiseksi ja kauppa käy!
Mediaviikko tarjoaa uutiset median kiehtovasta maailmasta. Lue ja tilaa ilmainen uutiskirje.
30.1.2008, 13:38
NHL-seura Ottawa Senatorsin toimitusjohtaja Bryan Murray teki selväksi, ettei hän hyväksy maalivahti Ray Emeryn sooloilua. Kuluvalla kaudella heikosti pelannut Senators-vahti myöhästyi maanantain harjoituksista, mitä Murray ei hyväksynyt alkuunkaan.
- Jos meillä olisi vielä yksi maalivahti joukkueessa, Emery ei pelaisi tai pukisi seuraavaan peliin. Valitettavasti AHL:n pojat ovat nyt tähdistöottelutauolla, joten sieltä on hyvin vaikeaa nostaa ketään kokoonpanoon tässä vaiheessa, Senators-pomo sanoi ottawacitizen.com-julkaisun mukaan.
- Jos olisimme tienneet tämän hieman aiemmin, olisimme luultavasti voineet tehdä asialle jotain, hän lisäsi.
Murrayn mukaan Emery jää kuitenkin todennäköisesti Senators-miehistöön.
- Jos kysytte minulta, lähetänkö hänet Binghamtoniin tai toiseen joukkueeseen, en usko, että se on mahdollista tällä hetkellä. Olen tehnyt sen hänelle selväksi.
- Olen toki keskustellut muutamien seurojen kanssa maalivahtiasioista. Tällä hetkellä suurin osa joukkueista on tyytyväisiä maalivahteihinsa, joten meillä ei ole nyt vaihtoehtoja. Vaihtoehtona on jättää hänet kotiin, mutta en ole varma, haluanko toimia myöskään niin.