Napoli-pomo uhkaili pelaajaansa: Voimme hyllyttää sinut vuosiksi!
Italian jalkapalloliigassa pelaavan Napolin puheenjohtaja Aurelio De Laurentiis antoi sapiskaa seuransa tähtihyökkääjälle Ezequiel Lavezzille, joka on avautunut asemastaan joukkueessa.
Lavezzi ilmoitti, että englantilainen Liverpool havitteli häntä, mutta Napoli hylkäsi liverpoolilaisten tekemän tarjouksen. Lisäksi Napoli-tähti kertoi olevansa vihainen siitä, ettei joukkue ole lupauksensa mukaisesti korottanut hänen palkkaansa.
- Lavezzi ei voi sanoa mitään, eikä voi hänen agenttinsakaan. Mies, joka on tehnyt tietyn mittaisen ja arvoisen sopimuksen, jota on jo parannettu seitsemän kuukautta hänen saapumisensa jälkeen, ei voi pyytää lisää, De Laurentiis ärähti.
- Kyse ei ole edes siitä, että hänen pitäisi suoritusten puolesta saada toinen palkankorotus. Olen yllättynyt näiden ammattilaisten lapsellisuudesta. Sanoin (urheilutoimenjohtaja Pierpaolo) Marinolle, ettei sano tämän olevan jalkapalloa, koska muuten minä suutun.
- Jos Lavezzi jatkaa pokkurointia, hän voi olla kaksi vuotta sivussa. Sitä paitsi toistan sen, ettemme ole koskaan saaneet virallista tarjousta Lavezzista toiselta joukkueelta.
Lavezzi, 24, siirtyi Napoliin vuonna 2007.
Lähde: Channel4.com
Vedonlyöntiyrityksiä
Jätä kommentti
- Zlatan Ibrahimovic lyttäsi Inter-kapteeni Javier Zanettin 16 kommenttia
- Robinhon Milan-siirto toteutuu vain, jos Borriello jättää seuran 14 kommenttia
- AC Milan -pomo muikeana uusista hankinnoistaan 8 kommenttia
Tilaa Urheiluviikon uutiskirje
Vertaile LCD-Televisioita Vertaa.fi-sivustolla!
Hilavitkutin.com
- Will it blend? – Blendtec blender meni rikki kotioloissa avaimista
- Lomography Spinner 360° on edullinen panoraamakamera 360-asteen kuvauskulmalla!
- Hilavitkutin pika-testi: Samsung Galaxy S on niin kuin iPhone ja pyörii Google Android -alustalla
- Japanilaiset ihmelasit lupaavat pistää lopun vanhenemisen oireille
- Koala Indoor Faucet Connector tarjoaa helpon mahdollisuuden liittää vesiletku tavalliseen hanaan
Yhteistyössä
Verkkopirkko.fi - kansalaisen kauppapaikka netissä. Ilmoita ilmaiseksi ja kauppa käy!
Mediaviikko tarjoaa uutiset median kiehtovasta maailmasta. Lue ja tilaa ilmainen uutiskirje.












