Urheilu-uutisten arkisto
Yhteistyössä
Verkkopirkko.fi - kansalaisen kauppapaikka netissä. Ilmoita ilmaiseksi ja kauppa käy!
Mediaviikko tarjoaa uutiset median kiehtovasta maailmasta. Lue ja tilaa ilmainen uutiskirje.
Verkkopirkko.fi - kansalaisen kauppapaikka netissä. Ilmoita ilmaiseksi ja kauppa käy!
Mediaviikko tarjoaa uutiset median kiehtovasta maailmasta. Lue ja tilaa ilmainen uutiskirje.
29.4.2008, 21:29
Italian hallitsevan liigamestarin Interin laitalinkki Luis Figo kertoi harkitsevansa milanolaisseuran jättämistä. 35-vuotias portugalilainen ei ole mahtunut joukkueensa avauskokoonpanoon, eikä hän halua enää istua vaihtopenkillä.
- Haluan pelata vielä yhden vuoden Italiassa, mutta en tällaista vuotta. En haluaisi päättää pelaajauraani tällä tavalla. Ansaitsen päättää urani kentällä, Figo sanoi Sport TV:n haastattelussa.
- Tällä hetkellä harkitsen suunnitelmiani uudestaan ja kaikkia vaihtoehtojani. Teen päätökseni seuraavan kahden viikon aikana. Kausi päättyy toukokuussa, jolloin teen lopullisen päätökseni.
Figon ja Interin välinen sopimus umpeutuu kesällä. Lehtiväitteiden mukaan hän suostuu allekirjoittamaan seuran tarjoaman jatkosopimuksen, jos Inter pestaa Jose Mourinhon uudeksi päävalmentajakseen. Tällä hetkellä joukkuetta valmentaa Roberto Mancini.
30.04.2008 kello 5:34 am
Samaa mieltä, kyllä parhaimpien kuuluu saada pelata lopettamiseensa asti, eikä istutella niitä penkillä, jos ei kerta ole edes loukkaantumista.
