Juninho Lyonille: Kiitos
Ranskalaisesta Lyonista qatarilaisen Al-Gharafan riveihin siirtynyt jalkapalloilija Juninho Pernambucano kiitteli vuolaasti ex-seuraansa.
Brasilialainen Juninho pelasi Lyonissa vuosina 2001-09. Hän kertoi kotimaansa tiedotusvälineille Le Dauphin Libero -lehden mukaan, että hän on hyvin tyytyväinen Lyon-uraansa.
- Suuri kiitos kaikille, koska minulla oli mahdollisuus viettää hienoja hetkiä heidän kanssaan, On totta, ettei minulla ole enää mahdollisuutta pukea sitä paitaa, Juninho sanoi.
- Ne olivat todella hienot kahdeksan vuotta. Ne menivät niin nopeasti. Niin elämä etenee. Toivotan hyvää onnea Lyonille. Joukkue on yhä yksi Ranskan parhaista. Toivon, että Lyon voittaa jatkossakin.
Juninho, 34, pelasi Brasilian maajoukkueessa vuosina 1999-2006.
Vedonlyöntiyrityksiä
5 kommenttia uutiseen “Juninho Lyonille: Kiitos”
Jätä kommentti
Tilaa Urheiluviikon uutiskirje
Hilavitkutin.com
- Itch Chair – lievitystä kutinaan
- Commodore palaa juurilleen!
- Liam Ferguson: Hornet on yksipyöräinen prätkä, joka kääntyy paikallaan ja menee 235 km/h
- Mies rakensi hansikkaan jonka avulla kivi-sakset-paperi onnistuu yksinpelinä
- Bryan Berg käytti 44 päivää ja 218792 pelikorttia rakentaakseen maailman suurimman korttitalon Macaoon
Yhteistyössä
Verkkopirkko.fi - kansalaisen kauppapaikka netissä. Ilmoita ilmaiseksi ja kauppa käy!
Mediaviikko tarjoaa uutiset median kiehtovasta maailmasta. Lue ja tilaa ilmainen uutiskirje.












Ronaldo on kunu räyh räyh !
litmanen on paasssha. hyvää kesää
Litmanen teki silti enemmän maaleja Ajaxissa. Hyvää kesää.
Ronaldinho teki silti enemmän Barcelonassa. Hyvää kesää.
Juninho teki vapareista tosi paljon maaleja. Hyvää kesää.