Hiljainen Antti Niemi antaa tekojen puhua puolestaan

07.06.2010 20.44

NHL-jääkiekkoliigan finaaleihin Chicago Blackhawksin torjunnoillaan johdattanut Antti Niemi kertoi, ettei hän halua ottaa suurta roolia pukuhuoneessa.

Niemi pitää yleensä suunsa tukossa. Hän ilmoitti NHL:n virallisilla sivuilla viidennen finaaliottelun alla, ettei hän edes halua lörpötellä.

- Helposti. Mutta aina joskus hän sanoo jotain hauskaa ja pukuhuone repeää nauruun, hyökkääjä Patrick Sharp vastasi NHL:n verkkosivuilla kysymykseen siitä, voittaisiko Niemi hiljaisimman pelaajan palkinnon.

Chicago johtaa Philadelphia Flyersia vastaan pelattavaa ottelusarjaa voitoin 3-2. Stanley Cup –mestaruus irtoaa neljällä voitolla.

Lyö vetoa suomeksi palvelevien Expektin, Bet24:n, Nordic Betin ja Unibetin kautta. Samalla saat MUHKEAT BONUKSET!

Jääkiekko

Aiheeseen liittyvät uutiset

  • Vastaavia uutisia ei löytynyt. Voit etsiä uutisia sivun ylälaidassa olevalla hakutoiminnolla.

NB
Trimedia Oy - Internetmarkkinointi

Yhteistyössä

Verkkopirkko.fi - kansalaisen kauppapaikka netissä. Ilmoita ilmaiseksi ja kauppa käy!

Mediaviikko tarjoaa uutiset median kiehtovasta maailmasta. Lue ja tilaa ilmainen uutiskirje.