Heidfeld: BMW-kuskit eivät taistele mestaruudesta
Formula ykkösten MM-sarjassa kolmantena majaileva Nick Heidfeld tyrmäsi väitteet, joiden mukaan hän pystyy taistelemaan maailmanmestaruudesta tällä kaudella. Heidfeldin mukaan hänen tallinsa BMW Sauber ei ole vielä valmis haastamaan McLarenia ja Ferraria.
- Meillä on toiminut se, että olemme edenneet askel kerrallaan. Meillä on yhä sama tavoite tällä kaudella. Haluamme taistella maailmanmestaruudesta vuonna 2009, Heidfeld sanoi SID-uutistoimistolle.
- Mestaruudesta taistelevan kuskin pitää olla asemassa, jossa hän pystyy taistelemaan voitoista säännöllisesti. Emme ole vielä sillä tasolla.
Tällä hetkellä MM-sarjaa johtaa McLaren-kuski Lewis Hamilton. Hallitseva mestari Kimi Räikkönen majailee toisena. Heidfeldin tallikaveri Robert Kubica on viides.
Aiheeseen liittyvät uutiset
- Vastaavia uutisia ei löytynyt. Voit etsiä uutisia sivun ylälaidassa olevalla hakutoiminnolla.
Vedonlyöntiyrityksiä
Jätä kommentti
- Gonzalo Higuain haluaa voittaa MM-kisojen maalintekijätilaston
- Jalkapalloilija nipisti Real Madrid -tähteä sukukalleuksista - katso video!
- Jalkapalloilija nipisti Real Madrid -tähteä sukukalleuksista - katso video!
- Taito on tallella: Roberto Carlos tykitti hirmuisen kanuunan yläkulmaan - katso video!
Tilaa Urheiluviikon uutiskirje
Hilavitkutin.com
- Itch Chair – lievitystä kutinaan
- Commodore palaa juurilleen!
- Liam Ferguson: Hornet on yksipyöräinen prätkä, joka kääntyy paikallaan ja menee 235 km/h
- Mies rakensi hansikkaan jonka avulla kivi-sakset-paperi onnistuu yksinpelinä
- Bryan Berg käytti 44 päivää ja 218792 pelikorttia rakentaakseen maailman suurimman korttitalon Macaoon
Yhteistyössä
Verkkopirkko.fi - kansalaisen kauppapaikka netissä. Ilmoita ilmaiseksi ja kauppa käy!
Mediaviikko tarjoaa uutiset median kiehtovasta maailmasta. Lue ja tilaa ilmainen uutiskirje.











