Guus Hiddink ei siirry Juventukseen
Jalkapallovalmentaja Guus Hiddink ei korvaa Ciro Ferraraa Italian rämpivän jättiseuran Juventuksen päävalmentajana. Asiasta kertoi Telelombardialle Hiddinkin agentti Cees Van Nieuwenhuizen, jonka mukaan hollantilainen ei ole edes ollut yhteydessä torinolaisseuraan.
- Hiddink ja Juventus eivät ole olleet yhteydessä toisiinsa, joten hän ei tule olemaan seuraava Juventus-valmentaja. Se on 100-prosenttisen varmaa, Van Nieuwenhuizen sanoi.
Tällä hetkellä Hiddink valmentaa Venäjän maajoukkuetta, mutta viime kauden lopussa hän valmensi samalla englantilaista Chelseaa.
Maajoukkueista Hiddink on luotsannut myös Hollantia, Etelä-Koreaa ja Australiaa. Seurajoukkueista hän on työskennellyt muun muassa espanjalaisessa Real Madridissa.
Juventus aloitti kautensa pirteästi, mutta on hyytynyt hyvän alkunsa jälkeen. Se on jäänyt jo 12 pistettä sarjaa johtavasta Interistä.
Seuraavaksi Juventus kohtaa vieraskentällä Chievon, joka majailee sarjan keskikastissa.
Lyö vetoa Expektin,
Unibetin,
Betfairin ja Bet24:n kautta - ja LUNASTA MUHKEAT BONUKSET!
Vedonlyöntiyrityksiä
Jätä kommentti
- Ona FM: Arsenal harkitsee Cesc Fabregasin myymistä 21 kommenttia
- Diego Maradona ulos Argentiinan maajoukkueesta 17 kommenttia
- Emmanuel Adebayor: City ManU:n ja Chelsean tasolla 12 kommenttia
Tilaa Urheiluviikon uutiskirje
Hilavitkutin.com
Yhteistyössä
Verkkopirkko.fi - kansalaisen kauppapaikka netissä. Ilmoita ilmaiseksi ja kauppa käy!
Mediaviikko tarjoaa uutiset median kiehtovasta maailmasta. Lue ja tilaa ilmainen uutiskirje.












