Formula 1 -tallit jättävät FIA:n?
Formula ykkösten kaupallisten oikeuksien haltija Bernie Ecclestone myönsi, että F1-tallit saattavat jättää Kansainvälisen autoliiton FIA:n.
FIA:n maine sai rajun kolauksen maaliskuun lopussa, kun News of the World –lehti kertoi sen puheenjohtajan Max Mosleyn osallistuneen natsiaiheisiin orgioihin prostituoitujen kanssa. Kohujutun julkaisun jälkeen useat autoliitot vaativat Mosleny päätä vadille. Mosley kuitenkin voitti Pariisissa 3. kesäkuuta jatkostaan järjestetyn salaisen lippuäänestyksen äänin 103-55.
- Tallit voivat tehdä mitä haluavat. Tällä hetkellä yritämme pitää sponsorit tyytyväisinä. Siksi olemme kiitäneet irtoamisjutut, mutta niin voi kuitenkin käydä. Talleilla ei ole sopimusta FIA:n kanssa, Ecclestone sanoi The Times –lehdelle.
Aiheeseen liittyvät uutiset
- Vastaavia uutisia ei löytynyt. Voit etsiä uutisia sivun ylälaidassa olevalla hakutoiminnolla.
Vedonlyöntiyrityksiä
Jätä kommentti
Tilaa Urheiluviikon uutiskirje
Hilavitkutin.com
- Nano Trek – The final frontier on 8,8 mikrometrin mittainen Enterprise NCC-1701D
- Itch Chair – lievitystä kutinaan
- Commodore palaa juurilleen!
- Liam Ferguson: Hornet on yksipyöräinen prätkä, joka kääntyy paikallaan ja menee 235 km/h
- Mies rakensi hansikkaan jonka avulla kivi-sakset-paperi onnistuu yksinpelinä
Yhteistyössä
Verkkopirkko.fi - kansalaisen kauppapaikka netissä. Ilmoita ilmaiseksi ja kauppa käy!
Mediaviikko tarjoaa uutiset median kiehtovasta maailmasta. Lue ja tilaa ilmainen uutiskirje.










