Felipe Massa: Ei enää tekosyitä

07.08.2008 09.59

Viime viikonloppuna ajetun Unkarin F1-osakilpailun johtoasemasta keskeyttänyt Ferrari-kuski Felipe Massa vaatii italialaistallia jatkamaan ahkeraa työskentelyä.

- Olemme tehneet paljon töitä tehdäksemme autostamme kilpailukykyisen. Se on hyvä asia tulevia kisoja ajatellen, mutta meidän pitää selvittää jäljellä olevat ongelmat. Meidän pitää olla yhtä kilpailukykyisiä kuin Budapestissä, mutta meidän pitää parantaa luotettavuuttamme. Emme voi toistaa virheitämme. Meillä ei ole enää tekosyitä, brassi sanoi Ferrarin nettisivuilla.

Massa majailee MM-sarjassa kolmantena. Hän on jäänyt kahdeksan pistettä ykkösenä olevasta Lewis Hamiltonista. Kaksikon väliin on kiilannut Massan tallikaveri Kimi Räikkönen.

- Kun katson MM-sarjaa, voin olla rauhallinen, koska Lewis ei voittanut Unkarin kisaa. Emme voi kuitenkaan hukata pisteitä tuolla tavalla. Me menetimme 10 pistettä, mutta positiivinen puoli on se, että osoitimme vahvuuteemme.

Formula 1 & Moottoriurheilu

Aiheeseen liittyvät uutiset

  • Vastaavia uutisia ei löytynyt. Voit etsiä uutisia sivun ylälaidassa olevalla hakutoiminnolla.

10 kommenttia uutiseen “Felipe Massa: Ei enää tekosyitä

[1] 2 » Näytä kaikki

Anonymous 08.08.2008 08:49

kazim kazim kun et osaa laskea, etkä ymmärrä että jos joku edeltäsi keskeyttää niin sijoituksesi paranee yhdellä, niin kannattaisi pitää suunsa kiinni.

Ei voi kuin sääliä henkilöä joka haistattelee kun ei itse ymmärrä. Vaikka sinulle tässä pitäisi haistatella.

turkki is suck 07.08.2008 17:52

kazim kazim vedä käteen et tiedä mitää formuloist

Keke 07.08.2008 12:23

Eli Massa puhui itsestään. Ok.

……. 07.08.2008 11:22

kazim kazim vedä käteen et tiedä mitää formuloist

toopet:) 07.08.2008 11:02

kisasta olis tullu massan ykköstilan myötä 10 lisää ja kimin nelostilan myötä 5 pistettä eli yks alle sen mitä kimi nyt sai.. eli menettivät yhdeksän pistettä:)

kazim kazim 07.08.2008 10:59

mee vittuun kimi sai 6 pistettä

sara 07.08.2008 10:54

Vai 10 + 4 ?

[1] 2 » Näytä kaikki

Jätä kommentti

NB
Trimedia Oy - Internetmarkkinointi

Yhteistyössä

Verkkopirkko.fi - kansalaisen kauppapaikka netissä. Ilmoita ilmaiseksi ja kauppa käy!

Mediaviikko tarjoaa uutiset median kiehtovasta maailmasta. Lue ja tilaa ilmainen uutiskirje.