Erkki Mustakari haluaa nähdä Heikki Kovalaisen piiskaavan apinan raivolla
Formula 1 –toimittaja Erkki Mustakari arvioi Urheilulehden verkkosivuilla tulokastalli Lotuksen tilannetta Kiinan GP:n alla.
- Voisi sanoa, että business as usual, eli hommat sujuivat odotetusti. Muut uudet tallit eivät kerinneet samaan kyytiin ja iltapäivän päätteeksi ”hajurako” lähimpään toiseen uuteen talliin (Timo Glock, Virgin) oli n. 0,3 sekuntia, Mustakari kommentoi.
Mustakarin arvion mukaan Lotus-kuskit Heikki Kovalainen ja Jarno Trulli eivät ole vielä saaneet kaikkea irti autoistaan.
- Se ei ole mikään suuri ero, mutta ero kuitenkin. Lisäksi uskon, että vielä emme nähneet Kovalaiselta emmekä Jarno Trullilta sitä vauhtia mihin autolla pystyy silloin kun sitä piiskataan toisissaan apinan raivolla. Ja onhan niin, että koska talli haluaa olla paras uusista talleista, niin kyllä sitä on piiskattavakin kovempaan vauhtiin aika-ajossa. Tänään nähty vauhti ei tule riittämään.
Kovalainen ja Trulli ovat yhä pisteittä.
Lyö vetoa Expektin,
Unibetin ja
Betfairin kautta - ja LUNASTA MUHKEAT BONUKSET!
Aiheeseen liittyvät uutiset
- Vastaavia uutisia ei löytynyt. Voit etsiä uutisia sivun ylälaidassa olevalla hakutoiminnolla.
Vedonlyöntiyrityksiä
Jätä kommentti
- Robinhon Milan-siirto toteutuu vain, jos Borriello jättää seuran 15 kommenttia
- Inzaghi: AC Milan voi voittaa Mestarien liigan 11 kommenttia
- AC Milan -pomo muikeana uusista hankinnoistaan 8 kommenttia
Tilaa Urheiluviikon uutiskirje
Vertaile LCD-Televisioita Vertaa.fi-sivustolla!
Hilavitkutin.com
- Trailereita pisuaarissa Kinopalatsissa, oho!
- Silmälasit kuuroille: puhe muutetaan tekstiksi ja heijastetaan silmille
- Valeo Beamatic Premium -ajovalojärjestelmä mahdollistaa pitkien valojen pitämisen päällä jatkuvasti
- Hilavitkutin.com tarjoaa yrityksille: Videoneuvottelun 101
- Amazon Kindle 3 ekirjalukijan laatikosta poisto ja ensivaikutelmia
Yhteistyössä
Verkkopirkko.fi - kansalaisen kauppapaikka netissä. Ilmoita ilmaiseksi ja kauppa käy!
Mediaviikko tarjoaa uutiset median kiehtovasta maailmasta. Lue ja tilaa ilmainen uutiskirje.












