Cristiano Ronaldo: Wayne Rooney valmis kuolemaan ManU:n puolesta

02.07.2009 15.05

Englantilaisesta Manchester Unitedista espanjalaiseen Real Madridiin siirtynyt tähtijalkapalloilija Cristiano Ronaldo kehui vuolaasti ex-joukkuekaveriaan Wayne Rooneya. Portugalilaisen mukaan Rooney tekee kaikkensa ManU:n puolesta.

- Siinä liigassa on hämmästyttävän paljon lahjakkuutta, mutta mielestäni joukosta erottuu Wayne Rooney. Hänen taitonsa ovat hämmästyttävän hienot, mutta hänen asenteensa on sellainen, että hän on valmis kuolemaan joukkueensa puolesta. Hän antaa kaikkensa. On hieno etuoikeus pelata hänen kanssaan, Ronaldo sanoi Shortlistin haastattelussa.

Samalla Ronaldo antoi ymmärtää, ettei ManU jää kaipaamaan häntä liikaa.

- Olen poissa, mutta se ei tarkoita sitä, etteikö Manchester United hankkisi maailmanluokan pelaajia. Sir Alex (Ferguson) käyttää rahaa kuuluisuuksiin. Olen varma siitä.

- Hän on ennenkin menettänyt tärkeitä pelaajia, mutta on menestynyt sen jälkeen jopa entistäkin paremmin. Moni pelaaja ei voi hylätä Manchester Unitedilta tulevaa tarjousta. Odotan, että seura hankkii tärkeitä pelaajia tänä kesänä. Uskon, että he voittavat Englannin liigan ensi vuonna.

Jalkapallo

Aiheeseen liittyvät uutiset


11 kommenttia uutiseen “Cristiano Ronaldo: Wayne Rooney valmis kuolemaan ManU:n puolesta”

[1] 2 » Näytä kaikki

rtert 03.07.2009 17:04

Pelannu näköjään likaa Haloa

:@ 03.07.2009 11:53

Cristiano Ronaldo Real Fani 92! Mistä saat ton HALO MADRID? :D:DD

baby girl 03.07.2009 10:04

osaa*

baby girl 03.07.2009 10:03

kyllä se cristiano jalkapalloa osaa pelata, se on totta. Monet ei vaan siitä stadionin ulkopuolisten asioiden takia tai koska se sattuu ehkä joskus kaatumaan turhan takia.MUTTA JALKAPALLOA SE SAA PELATA.

B_A_R_C_A___F_A_N_I 03.07.2009 08:35

“Cristiano Ronaldo Real Fani”jep kyllä jaksetaan sanoa että Cr sattuu nyt olemaan niin paska. Eipä kai sille mitään mahdakaan. Jokainen on mitä on.

sroso 03.07.2009 00:42

mikä halo madrid? Haha tyhmä….

Cristiano Ronaldo Real Fani 92. 02.07.2009 22:18

VITTU!!!!! Vieläkö jaksatte väittää että Cr on itsekäs?? VIELÄKÖ?!?!

Halo Madrid<333333 Real 4ever<3333333333

[1] 2 » Näytä kaikki

Jätä kommentti

Trimedia Oy - Internetmarkkinointi

Yhteistyössä

Verkkopirkko.fi - kansalaisen kauppapaikka netissä. Ilmoita ilmaiseksi ja kauppa käy!

Mediaviikko tarjoaa uutiset median kiehtovasta maailmasta. Lue ja tilaa ilmainen uutiskirje.