Urheilu-uutisten arkisto
Yhteistyössä
Verkkopirkko.fi - kansalaisen kauppapaikka netissä. Ilmoita ilmaiseksi ja kauppa käy!
Mediaviikko tarjoaa uutiset median kiehtovasta maailmasta. Lue ja tilaa ilmainen uutiskirje.
Verkkopirkko.fi - kansalaisen kauppapaikka netissä. Ilmoita ilmaiseksi ja kauppa käy!
Mediaviikko tarjoaa uutiset median kiehtovasta maailmasta. Lue ja tilaa ilmainen uutiskirje.
27.2.2008, 13:53
Englannin liigassa Liverpoolista Aston Villan riveihin viime kesänä kauden mittaisella lainakontrahdilla siirtynyt maalivahti Scott Carson ei ole varma, missä joukkueessa hän pelaa ensi kaudella.
Aston Villa on jo vahvistanut joukkuettaan uudella maalivahdilla Brad Guzanilla, mutta Carson, 22, ei tiedä, haluaako birminghamilaisseura pitää myös hänet riveissään.
- Olen okei sen kanssa, että Villa hankkii maalivahdin, sillä olen täällä vain lainapestillä. Minun ja Liverpoolin välinen juttu ei ole vielä päättynyt. Villa maksoi summan lainastani, ja joukkue voi tehdä siirrosta pysyvän heti, kun se haluaa, Carson sanoi The Sun -lehdelle.
- Toivottavasti pelaan hyvän loppukauden. En ole kuitenkaan varma, mitä Villa ajattelee. Haluaisin tietää, mitä tapahtuu, mutta en voi tehdä asialle kovinkaan paljon.