Arsene Wenger Arsenalin mestaruussaumoista: Olemme ulkopuolisia

08.02.2010 11.15

Englannin jalkapalloliigassa kolmantena majailevan Arsenalin päävalmentaja Arsene Wenger myönsi Sky Sportsin haastattelussa, ettei hänen joukkueensa ole kaksisessa asemassa mestaruustaistelussa.

Arsenal hävisi sarjajohtaja Chelsealle maalein 2-0 viikonloppuna, mikä kasvatti joukkueiden välisen piste-eron yhdeksään. Joukkueiden välissä majailee hallitseva mestari Manchester United.

- Tappiota on vaikea hyväksyä, koska mielestämme olimme parempi joukkue. Chelsea puolusti hyvin viimeiseen minuuttiin asti, mistä heille pitää antaa kunniaa, Wenger sanoi.

- Olemme ulkopuolisia, mutta taistelemme kauden viimeiseen päivään asti. Uskon, että kaikki voivat menettää pisteitä. Voitetaan ensin seuraava pelimme ja katsotaan sitten, mikä on tilanteemme.

Lyö vetoa Expektin kautta - ja lunasta muhkea bonus!

Jalkapallo

Aiheeseen liittyvät uutiset


11 kommenttia uutiseen “Arsene Wenger Arsenalin mestaruussaumoista: Olemme ulkopuolisia”

[1] 2 » Näytä kaikki

eee 09.02.2010 21:51

no tuota noin sanoin tuon oikee asenne siitä kun wenger sano olemme ulkopuolisia

ooh 09.02.2010 19:43

huhuh 08.02.2010 18:29
vittu mitä sontaa toi anti-arsenal, ees tiie miks luin tollasta jäätävän huonoo tekstii…

eee 08.02.2010 22:35
oikee asenne

Menkää ja kirjottakaa ite mielipiteenne perusteltuna, jos ei toisten mielipiteet kelpaa. Kyllä tossa anti-arsun tekstissä ihan asiaakin oli ja perusteltuna.
Ja muista huhuh varoa ens kerralla ettet vaan enää lue mt vastaavanlaisia tekstejä

suomi-fani 09.02.2010 14:38

Anti-Arsenalin kirjoituksessa on järkeä ja perstelee hyvin mielipiteen. Tosin pitää muistaa, että ei Wengerillä hirveemmin ole ollut rahaa käytettävänä. Toisekseen kaikki mitä Pool on saavuttanut Benitezin aikan on ollut enemmän Gerrardin ansiota. Liäksi Wenger on viime vuosina rakentanut järkevästi joukkuetta, joka varmasti olisi 2-3 vuoden päästä mestari vähän joka paikassa, jos joukkue pysyisi kasassa.

Tosin WEnger on kyllä yliarvostettu silti Arsenal fanien keskuudessa, vaikka loistava manageri onkin, niin Seniili, Hiddink, Guardiola on parempia.

jep jep 09.02.2010 11:30

Ei, liverpoool otti eniten Arsu toiseksi eniten. Manu otti vähiten (4pts) vaikka otti mestaruuden. kyllä mestaruus ratkaistaan heikompia joukkueita vastaan vieraspeleissä. Minkä entisen tähden Walcottista Wenger teki? Walcott oli Southamptonin 16v vaihtomies ,kun tuli Lontooseen. Tähti? Muutenkin toi anti-arsenalin kirjoitus täyttä paskaa. Huomaa ettei tiedä kautta ymmärrä lajista mitään.

Jusa 09.02.2010 09:10

“Ne häviää kaudesta toiseen samalla tavalla noita tärkeitä pelejä.”
-tais muuten Arsenal ottaa eniten pisteitä viime kaudella neljän suuren kohtaamisissa.

manU 4 ever 08.02.2010 23:14

Hyvää tekstiä Anti-Arsu! Asiallista ja kaikinpuolin perusteltua tekstiä. Tätä lisää kiitos!

eee 08.02.2010 22:35

oikee asenne

[1] 2 » Näytä kaikki

Jätä kommentti

NB
Trimedia Oy - Internetmarkkinointi

Yhteistyössä

Verkkopirkko.fi - kansalaisen kauppapaikka netissä. Ilmoita ilmaiseksi ja kauppa käy!

Mediaviikko tarjoaa uutiset median kiehtovasta maailmasta. Lue ja tilaa ilmainen uutiskirje.